YEMEK / ERZAK DAĞITIM TAKİBİ SİSTEMİ

Asis Elektronik olarak dünyayı daha iyi, daha akıllı bir yer haline getirmek için şehirlerde insanların yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik yaptığımız çalışmalar arasında sosyal sorumluk projeleri için geliştirdiğimiz yardım içerikli hizmet yazılımlarımız da bulunmaktadır.

Yemek/Erzak Dağıtım Sistemi yazılımımız şu an Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Erzurumlu vatandaşlarımız için faaliyete geçirilmiştir. Gerekli başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra belediyeden verilen temassız akıllı kart aracılığı, Asis Elektronik yazılım ve donanımları ile bütünleşen sistem ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ücretsiz ekmek yardımı sağlamaktadır.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

  • İhtiyaç sahibi vatandaşların ilgili kuruma başvurması gerekmektedir.
  • İlgili kurumdan başvuru sonucu olumlu bulunması sonucunda, vatandaşın kişisel bilgileri ve belirlenen zaman aralığında alacağı ekmek miktarı program aracılığı ile sisteme girilir.
  • Bu bilgiler bir temassız akıllı karta işlenerek vatandaşa verilir. (Kart üzerine istenilen baskı, logo, kart sahibi resmi, kişisel bilgi vb. baskısı yapılabilir.)
  • Yardımı yapan dağıtım merkezine vatandaş bu kart ile başvuru yapar.
  • Akıllı Yemek / Erzak Dağıtım Kartı ile Asis Elektronik pos cihazı ile okunarak vatandaşın alacağı ekmek miktarı görülür ve görülen miktar kadar ekmek vatandaşa verilir.
  • Asis Elektronik pos cihazı Yemek / Erzak Dağıtım kartı bakiyesinden ya da tanımlanan toplam ekmek hakkından, verilen ekmek miktarını düşer.
  • Kişi veya aileye verilecek olan sosyal yardım miktarı, belirlenen zaman periyotlarında sınırlanabilir. Örneğin; bir aile günde 4 ekmek, ayda toplam 130 ekmek alabilir şeklinde sınırlanabilir.

Raporlama Örnekleri:

Kime ne zaman kaç ekmek verilmiş?
Hangi zaman aralığında kaç kişiye yardım yapılmış?
Belirlenen zaman aralıklarında dağıtılan ekmek sayısı ne kadar?
Sisteme bölge, mahalle, ilçe bilgileri girilir ise bölgesel yardım rakamları raporlanabilir.

Asis Elektronik Sosyal Yardım Çözümü sayesinde “Kişi Kaydı, Başvuran Bilgileri, Başvuru Sayısı, Zaman / Periyod Aralığı, Yemek/ Erzak Türü Yemek/ Erzak Adeti” vb. toplanan veriler ile kurum yaptığı sosyal yardımı sayılabilir hale getirmekte ve analiz yapabilmektedir.