VAL7

VAL7, Elektronik Ücret Toplama Sistemi (EÜTS) içerisinde toplu taşıma araçlarından biniş ücretini toplayan bir cihazdır. Cihaz online çalışmaya uygun olduğu gibi uzun bir süre offline olarak da hizmet verebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Kart okuma ve validasyon hızı yolcunun bekleme süresini en aza indirmek için yazılımsal ve donanımsal revizyonlarla optimize edilmiştr.

Bu cihaz, ilgili ISO standartlarına (ISO / IEC 14443A ve ISO / IEC 14443B) tam uyumlu temassız kart okuyucusu içerir ve standarda uygun tüm kartlara erişebilir. Bunlar arasında son dönem Desfire EV1 kartları da bulunmaktadır.

VAL7, yüksek dahili depolama alanına sahip, yüksek seviyeli işletim sisteminde çalışır. Ayrıca SD kart ile depolama alanı genişletilebilir.

VAL7, zengin bir kullanıcı çevre birimi seti sunar:

  • 4.3" LCD ekran,
  • Kapasitif dokunmatik panel,
  • Altı adet kapasitif dokunmatik buton,
  • 2W hoparlör,
  • RGB LED.

VAL7 yazılımı idarenin belirleyeceği senaryo ve kurallara göre kolaylıkla revize edilebilir ve uzaktan güncellenebilir.

VAL7, otomotiv için gerekli olan zorlu elektromanyetik ve mekanik ortamlarda güvenilir bir şekilde çalışabilmesi için tasarlanmıştır. Validatör lastik tampon elemanlarla araç şasisine asılarak, titreşimlerin olumsuz etkilerinden kaçınılmıştır. Tüm konnektörler mandallı yani otomotiv tipi olup istenmeyen temassızlıkları önlemektedir. Toplu taşıma araçlarında mümkün olan en geniş sıcaklık aralığında çalışabilecek özelliktedir. Otomotiv sınıfı komponentler seçilerek tasarlanan güç kaynağı blokları, dağılan ısıyı düşürmek için yüksek verimli DC-DC dönüştürücüler üzerine kuruludur.

VAL7, plastik materyalden üretilmiş, darbeye, çizilmeye, alevlenmeye karşı oldukça etkili vandal eylemlere dayanıklı özel bir kasa içerisine yerleştirilmiştir.