LCD

Panelli Yolcu Bilgilendirme Ekranı

LCD panelli yolcu bilgilendirme ekranı sistemi, toplu taşımada kullanılan modern bir teknoloji uygulamasıdır. Durağın bulunduğu alana gelecek otobüslerin hat numarasını, güzergah ismini ve otobüslerin durağa tahmini varış sürelerini durakta bekleyen yolculara bildirmektedir.

Otobüslerden anlık iletilen GPS lokasyon bilgileri, otobüsün ortalama hızı, bölgede daha önce benzer saatlerde elde edilmiş durak giriş-çıkış raporları ve 2 durak arası katetme süreleri gibi parametreler “otobüsüm nerede” algoritması ile değerlendirmeye alınarak, önceden koordinatları belirlenmiş duraklara tahmini geliş süreleri hesaplanmakta ve network üzerinden yolcu bilgilendirme ekranlarına gönderilmektedir.

Elektronik Ücret Toplama Sistemi’nin bir parçası olan LCD Panelli Yolcu Bilgilendirme Ekranı ile toplu taşıma araçlarını kullanan yolculara araçların durağa varış sürelerinin gösterilmesi, idarenin seçeceği duyuru ve videoların yayınlanmasını, acil durumlarda yolcuların bilgilendirilmesi , trafikte oluşabilecek olumsuz durumların anında duyurulabilmesi amaçlanmaktadır.

Sahip olduğu endüstriyel komponentler ve paslanmaz çelik kabin, ürünün dış ortam şartlarında problemsiz bir şekilde hizmet vermesini sağlamaktadır. Ürünlerde kullanılan LCD panel, dış ortamlar için özel olarak geliştirilmiş çok yüksek parlaklığa sahip ve LED backlight özellikli olabilmektedir. Ayrıca LCD panel üzerinde güneş altında görünürlüğü arttıran özel bir kaplama bulunmaktadır.

LCD yolcu bilgilendirme ekranları idarenin talebine göre farklı ölçülerde yapılabilir. Tercihe göre çift yüzlü, tek yüzlü, totem ayaklı, askılı, IP koruma sınıfında (IP55, IP65 vb), ethernet ya da GPRS haberleşmeli üretilebilmektedir. Tercihe göre 32” ve 42” uygulanabilir ölçülerdir.

Cihazın opsiyonel özellikleri arasında dahili hoparlör, engelliler için seslendirme, UPS, ısıtma ünitesi, soğutma ünitesi gibi ilave donanımlar olabilir.