Dijital Video Kayıt Cihazı (DVR)

Araç içi mobil dijital video kaydedicisi ve entegre medya oynatım cihazı tek bir sim kart üzerinden araç içerisindeki güvenliği sağlayabilen ve medyaları yönetebilen bir cihazdır.

Cihaz entegre GPS özelliği sayesinde, toplu ulaşım araçlarında yolcu bilgilendirme sistemini yöneterek yolculara içinde bulunduğu otobüsün güzergah, konum ve durak bilgilerini araç içi medya oynatıcılarında gösterir.

Sunucu tabanlı yapısı sayesinde diğer geleneksel sistemlerden farklı olarak, sisteme bağlanan kişi sayısına göre cihazın GSM iletişim maliyeti değişmez. Ayrıca tek bir sim kart ile hem medya oynatıcısına uzaktan yükleme yapılır hem de kamera görüntülerine ulaşılabilir.

Alarm girişleri sayesinde panik butonu uygulamasına yönelik olarak lokasyonda oluşan görüntü ve ses kaydını merkeze iletir, yetkililere otobüsün konumunu içeren alarm bildirimi üretir. Geniş açılı kamera sistemi ve ilerleyen görüntü işleme teknolojileri çok yakın bir zamanda araçlarda yolcu sayma işleminin bu sisteme entegre edileceğinin sinyalini vermektedir.